Jak pozbyć się cellulitu wodnego

Jędrne pośladki, napięta skóra, płaski brzuch i szczupłe uda - tym właśnie bombardują nas kolorowe czasopisma i reklamy w telewizji czy Internecie. Tymczasem prawda o kobiecym ciele jest zgoła inna.

Niemal każda kobieta posiada jakieś niedoskonałości ciała, a większość pań dotyka cellulit wodny, czy cellulit tłuszczowy. Jeśli naszą przypadłością jest cellulit wodny, prawdopodobnie znacznie łatwiej będzie nam go zwalczyć niż drugi rodzaj tego schorzenia. Nierzadko cellulit wodny nazywany jest cywilizacyjną chorobą naszych czasów. Jego geneza wiąże się z siedzącym trybem życia, który powoduje, że nasz organizm gromadzi zbytnie pokłady wody, odkładające się właśnie w postaci nierówności na skórze.

Cellulit wodny pojawia się zazwyczaj w okolicy pośladków, ud a także ramion. Nierzadko kobiety narzekają, że jego objawy obserwują również na skórze. Na szczęście, opracowano kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą nam pozbyć się przypadłości, jaką jest cellulit wodny. W pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się naszemu trybowi życia.

f:id:Anitka:20170113003245j:plainCzy niezbyt dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej? Czy spacer lub inną aktywność fizyczną podejmujemy jedynie w weekendy - po dość obfitym obiedzie? Z pewnością, większość z nas smutno przytaknie w odpowiedzi na powyższe pytania. To właśnie idealne warunki, w jakich wyhodować możemy cellulit wodny. Pierwszą żelazną zasadą powinno być zatem włączenie aktywności fizycznej.

Nie chodzi od razu o przebieganie stu kilometrów w tygodniu (chociaż to oczywiście najprostsza droga, aby zwalczyć cellulit wodny), ale możemy spróbować wybrać się co drugi dzień na szybki spacer bądź przebieżkę. Cellulit wodny jak ognia boi się roweru - zatem jeśli do naszej pracy nie jest tak daleko - może zamiast odpalać auto, zaczniemy codziennie odbywać przejażdżki rowerowe?

Niestety, ale cellulit wodny lubuje się w szpilkach. Jeśli zatem mamy w zwyczaju spędzać dużo czasu na wysokich czółenkach, być może powinniśmy chociaż trochę zmniejszyć wysokość obcasa. Cellulit wodny lubi również zaglądać nam do garnka - bogata w sól i ostre przyprawy dieta tylko wzmaga jego widoczność. Powinniśmy stawiać na zrównoważone posiłki, najlepiej jak najmniej przyprawione.

Oczywiście, wymienione sposoby to nie wszystkie, jakie można stosować na cellulit wodny. Wiele osób postanawia wykorzystywać masaże u kosmetyczki, które pobudzą limfę i wodę w ciele. To dość kosztowne rozwiązanie, choć nie ukrywamy, że zabiegi całkiem nieźle potrafią rozbić cellulit wodny. Warto podjąć walkę z wrogiem jak najwcześniej.

W zwalczaniu cellulitu może się okazać pomocny krem na cellulit. Recenzję najlepszego kremu na cellulit możecie przeczytać pod tym adresem: http://www.zyciebezcellulitu.pl/krem-na-cellulit/